Powered by Blogger.
Launch Your Glam Biz in 3 Days Free Challenge - Join Now!

On the blog

Signup Page widget

.

Wskazówki dla nie-fotografów

24 February 2021

Jeśli mnie znasz lub obserwujesz od jakiegoś czasu to wiesz, że nie jestem mega mocna w takich rzeczach jak fotografia, ale radzę sobie choćby z pomocą zdjęć stockowych. To jednak jest nie zawsze wystarcza. Zaczynajmy!Co zatem zrobić jeśli masz dwie lewe ręce do robienia zdjęć? Możliwości jest całkiem sporo. Przede wszystkim warto się skupić na używaniu tego co już masz, czyli nauczyć się obsługiwać np. swój telefon. Nie przedłużam zatem. Chcę Ci dzisiaj przedstawić kilka sposobów na to jak poradzić sobie z tematem bycia foto antytalenciem. Warto zacząć od tego co już masz (ja naprawdę wiem, że to oklepane), ale ze smartphona możemy naprawdę sporo wycisnąć.

Polecam kilka aplikacji, które sporo Ci ułatwią:

 • Tezza - minimalistyczna aplikacja z całkiem sporą ilością filtrów zarówno do filmów jak i zdjęć.
 • Lightroom - darmowa apka do edycji zdjęć od Adobe. Można korzystać z filtrów wbudowanych albo stworzyć własne. Ja się cały czas do niej przekonuje. Zobaczymy co będzie z tego romansu.
 • Foodie - całkiem fajna aplikacja do zdjęć choć mam nieco wrażenie, że chyba bardziej dla zdjęć związanych z gotowaniem (nie tylko ze względu na nazwę), ale sprawdź sama.
 • Candy Camera - kiedyś korzystałam. Apka całkiem sporo. To i owo jest nam w stanie poprawić.
 • PicsArt - jest mocno pojechaną aplikacją. 7 dni darmowego testu, ale można w niej zrobić niezłe arcydzieła.
Nie będę Ci mówić, którą apkę powinnaś wybrać. Myślę, że każda na swój sposób jest użyteczna i ma spore możliwości. Jedna rada - przetestuj sama i zdecyduj czego chcesz od aplikacji, której będziesz używać na co dzień. Nie chodzi o to by mieć ich dziesięć. Tylko by znaleźć taką, która będzie odpowiednia dla Ciebie.

A jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o fotografii telefonem poniżej znajdziesz kilka osób, które są w tej dziedzinie znacznie bardziej ogarnięte ode mnie.

 1. Magik od smartphona, czyli Krzysiek Sacharski
 2. Inez, zawodowy fotograf (a może powinnam napisać fotografka?)
 3. Domika, fofotgraf prowadząca Kobiecą Foto Szkołę
Od siebie mogę tylko dodać, że warto robić tych zdjęć jak najwięcej. Wciąż mam z tym problem bo ja po drugiej stronie aparatu to wciąż mało naturalny stan. Z powodzeniem udaje mi się robić jakieś nawet nie najgorsze zdjęcia, ale robić zdjęcia sobie to już inna para kaloszy.

P.S. Jeśli tego nie wiesz (pewnie o tym zbyt wiele nie mówię) w temacie robienia zajebistych (bez gwiazdkowania) fotek własnej osobie podziwiam Sorelle, która podbiła swoimi zdjęciami internety.

Alexandra
A lover of heavy sounds, a fan of sneakers, a cat mom and a promoter of life on own terms. Addicted to chocolate, coffee and meat throwing. Founder of the brand Glam And Rebel, which arose from the need to share good. If you like emotional lyrics with a hint of sarcasm and sometimes irony for intelligent viewers of the world, then you will find something for yourself.

1 comment

 1. 꽁 머니 꽁 머니 꽁 머니 꽁 머니 꽁 머니 꽁 머래프 ミスティーノ ミスティーノ m88 m88 248Free Bets No Deposit Free Bets No Deposit for UK Players

  ReplyDelete

payhip

Ulubione